Category Archive:Nezařazené


Máte již doma nazdobeno a nyní se chystáte ozdobit a osvětlit i venkovní prostory? Pak jistě oceníte vánoční osvětlení, které je vyrobeno speciálně pro exteriéry, a které se i v nepříznivých zimních teplotách instaluje snadno a rychle. Výrobci venkovního osvětlení myslí na chladné a na srážky vydatné období a vyrábí vánoční osvětlení do jakéhokoliv počasí. Osvětlení tak splňuje index ochrany minimálně IP44. Oproti vánočnímu osvětlení do interiérů,  má exteriérové osvětlení dvojí izolaci, celkově je mohutnější, s širšími kabely a jednotlivé LED jsou chráněny obalem.

Z venkovního osvětlení můžete vybírat LED řetězy, řetízky, krápníky, závěsy, sněžení, pásky, kabely, zahradní projektory a venkovní světelné dekorace. Dále záleží na potřebné délce kabelu, zdroji napájení (do zásuvky nebo na baterie) a barvách LED světel nebo žárovek. Pak již se můžete s radostí vyhrnout do instalace a užívat si krásu venkovního vánočního osvětlení.

 

Výzdoba oken, výloh a vitrín patří dnes k Vánocům již stejně jako zdobení venkovních stromů, plotů a domů. Osvícená a zářivě dekorovaná okna u domečků a panelových domů, tak jako výlohy obchodů a oken veřejných prostor vyvolávají u lidí radost z vánočního období a podněcují k přípravám na nejhezčí svátky v roce.

Ke zdobení oken v domácnostech nebo výloh obchodů skvěle poslouží interiérový světelný závěs. Barevná LED světla tvarovaná do hvězdiček jsou zavěšena v několika pramenech odshora dolů a vytvářejí za sklem krásný světelný efekt.

Jednoduchou a rychlou výzdobu umožňuje LED bateriový krápníkový závěs s různými typy blikání a časovačem pro automatické rozsvícení. LED krápník je bezpečně napájený ze 3 tužkových baterií.

Okna a výlohy můžete vyzdobit i vánoční girlandou s umělým různě dlouhým a hustým jehličím nejen v zelené barvě, ale i stříbrné a zlaté. Na girlandy lze zavěsit vánoční ozdoby a zaplést interiérový LED řetěz nebo řetízek. Vánoční řetězy se vyrábí v mnoha barevných variantách s LED světelnými zdroji a barvami nosného kabelu. Vánočních ozdob,  ze všech možných materiálů a v krásných zářivých barvách a designech, najdete na trhu nepřeberné množství. Záleží jen na vašem vkusu.

Zajímavou výzdobu získáte, když si za okno pověsíte LED ježuru. Jedná se o chomáček poblikávajících ostnů ve studeně bílé barvě. Světelná LED dekorace se může zavěsit pod strop nebo ostny uspořádat plošně tak, aby šly opřít o okno.

 

 

Jaké jsou možnosti vánoční dekorace na stůl? Jak si to doma připravit hezké, aby i u jídla jste pociťovali silnou vánoční atmosféru s nádechem romantiky, vkusu a útulnosti? Máte obchod, kavárnu nebo restauraci a řešíte jak vyzdobit stůl na předvánoční a vánoční období, aby vaši zákazníci byli u vás spokojeni?

Moderním základem na zdobení stolu jsou organzy nebo pruhy ubrusů zakrývající jen prostřední část stolu. Na tu se pak kladou girlandy nebo jiné jednoduché přírodní nebo umělohmotné dekorační větvičky s jehličím, proutěné chomáčky nebo květiny. K dozdobení pak krásně poslouží vánoční ozdoby a bateriové řetízky nebo chomáčky na tužkové baterie. Světelné řetízky s LED hvězdičkami, kuličkami, květinami v různých zářivých barvách jsou vyráběny na tenkých dobře tvarovatelných drátcích a snadno se zapletou do jakékoliv dekorace.

Vedle těchto dekorací můžete položit ještě další světelné dekorace jako jsou vánoční lucerničky, bateriové voskové LED svíčky nebo vánoční stolní světýlka. Zajímavou dekoraci představuje i klasická vánoční hvězda, která je  osvětlena třemi LED světýlky napájenými baterií. Takto připravený vánoční stůl udělá radost nejen vám ale i celé rodině,  návštěvě nebo vašim zákazníkům.

Chcete si vyzdobit okno nebo vitrínu? Čtěte článek Vánoční dekorace na okno.

Řešíte osvětlení v malých prostorech, nemáte přívod elektřiny nebo máte daleko k elektrické zásuvce? Tento problém vyřeší

LED krápníky, řetězy a další LED bateriové světelné dekorace.

Jaké nabízí LED bateriové vánoční osvětlení výhody:

–         U tohoto LED bateriového osvětlení není třeba přívodní elektrický kabel

–         LED diody vám dlouho vydrží, mají malou spotřebu energie

–         Velmi přijatelné ceny

–         Výběr z mnoho typů osvětlení a barev: teplá bílá, studená bílá, fialová, zelená, modrá a několikabarevná (multicolor).

–         Většina typů s nainstalovaným časovačem – osvětlení se rozsvítí samo podle nastaveného „timeru“

–         Téměř bez údržby, jen exteriérové osvětlení je nutné utřít do sucha a skladovat v suchu

LED bateriové vánoční osvětlení a dekorace si můžete vybrat v eshopu Dexys.cz.

Žárovkové osvětlení sice dnes již není tak oblíbené jako LED osvětlení s delší životností, ale i tak si vánoční osvětlení s žárovkami najde své příznivce. Pokud patříte mezi ně i vy, tak můžete vybírat světelné dekorace v podobě vánočních řetězů, krápníků, rampouchů, světelných závěsů a žárovkových kabelů. Dobře vám poslouží jak v interiérech tak exteriérech.  Na výběr máte osvětlení v několika atraktivních barvách.

Oblíbené jsou žárovkové světelné kabely, což jsou kabelové hadice se zalitými světelnými zdroji různých barev.  Žárovkovým světelným kabelem se zdobí budovy a střechy nebo prostory v interiérech.  Jednotlivé světelné komponenty lze na sebe napojovat a dokonalost instalace podpořit zakoupením přichytek a vodících lišt, díky kterým vytvoříte perfektní světelnou linku.

Samozřejmostí na trhu s žárovkovým osvětlením jsou náhradní vánoční žárovky. Vyrábějí se v různých barvách,  jak klasické s wolframovým vláknem, tak i LED žárovky a stroboskopické žárovky. Na Dexys.cz zakoupíte náhradní žárovky především se závitem E27.

Jako doplněk do interiérů pro zvelebení vaší domácnosti v době vánoční si můžete pořídit žárovkové světelné dekorace v podobě světelných domečků, vesniček, osvětlených postaviček apod.

Nestíháte shánět vánoční stromek, obcházet několik prodejců vánočních stromků a zdlouhavě vybírat živý vánoční strom, aby odpovídal vašim představám?

V dnešní době máte na výběr i jednodušší variantu v podobě umělých vánočních stromků. Nejen že jsou vyrobené s rovnoměrně rozloženými větvemi a větvičky jsou bohatě osázené umělým jehličím, ale hlavně vám vydrží po mnoho let na několik vánočních svátků. Snadno stromek uložíte do skříně a před Vánoci vyndáte a rozložíte.  Umělé jehličí nepíchá a tak je manipulace se stromkem opravdu snadná a při dozdobování vám budou rády pomáhat i vaše děti.

Vánoční stromky jsou nepostradatelným vánočním symbolem a výzdobou domácností i veřejných prostor v předvánoční a vánoční době. Na pultech v krámcích, za výlohou nebo i na úřadech a v čekárnách potěší pohled čekajících návštěvníků a navodí správnou vánoční atmosféru.

V eshopu Dexys.cz si můžete vybrat krásný umělý vánoční stromeček– jedli nebo smrk – podle výšky (na výběr jsou od 40cm – 390cm), podle barvy jehličí a případně i podle přidané světelné dekorace nebo ozdob.

 

More Galleries

Více z referencí vánočních výzdob najdete na stránkách DEXYS.CZ.

Světelné řetězy jsou základem takřka každé vánoční dekorace. Světlo samo o sobě je symbolem, který nám připomíná, že ačkoliv jsou dny krátké a počasí mnohdy nevlídné,  vždycky existuje důvod, proč se těšit, až se setmí. Řetězy se dají snadno zakomponovat do různých vánočních dekorací a pomáhají tak dotáhnout celkové vyznění k dokonalosti.

Nejznámější světelné řetězy jsou bezesporu ty, které se umisťují na vánoční stromek. Tvoří základ pro další dekorování a díky hře barev a stínů jsou i zajímavou, proměňující se dekorací. V současnosti se v drtivé většině případu jedná o LED řetězy. Jejich velkou výhodou je, že na rozdíl od klasických řetězů se jednotlivé diody nezahřívají a díky tomu zde nehrozí ani to nejmenší riziko jakéhokoliv nebezpečí. Navíc jsou takové řetězy velmi ohebné a snadno se přizpůsobí nejrůznějším záhybům a špatně přístupným místům.

Vánoční řetěz lze však využít nejen v interiéru, ale stále častěji si nachází cestu také do exteriéru. Díky své odolnosti a dalším specifickým vlastnostem jsou pro tyto účely vhodné právě LED řetězy. Těm nevadí výkyvy teplot ani působení povětrnostních vlivů, protože byly do těchto podmínek vyrobeny. Zároveň se nabízejí v dostatečné délce, takže nehrozí, že by některé místo muselo zůstat neosvětlené.

Venkovní řetězy jsou stejně jako ty vnitřní velmi ohebné, se skvělou svítivostí a mají takřka nulovou výhřevnost. Navíc jsou již uzpůsobeny tak, aby je bylo možné bez větších obtíží instalovat i na hůře dostupná místa. Hitem poslední doby jsou také nejrůznější LED vánoční osvětlení s motivem Vánoc a atributů, které k nim patří. A pokud ani to nestačí, pak lze vyzdobit i vegetaci na vašem pozemku. Jak? Stačí instalovat světelný řetěz na strom. Jedná se o zajímavý a velmi netradiční prvek vánočního osvětlení, který oživí často smutně vyhlížející zimní zahradu. Fantazii se v otázkách vánočního osvětlení skutečně meze nekladou.

Ne každá zima přinese na Vánoce sníh. Lidé pak žehrají a smutní, že „Vánoce na blátě“ nejsou těmi skutečnými Vánocemi. Pokud se i vy řadíte mezi milovníky sněhu a ledu, tak zbystřete. Již nemusíte čekat, zda-li příroda zajistí sníh, ale s trochou vtipu a nadhledu si tento atribut Vánoc můžete vnést do svých domovů.

Vánoční výzdoby s motivem krápníků a nejrůznějších světelných závěsných dekorací mohou poměrně účinně suplovat to, co je nám na zimě a Vánocích tak blízké. Vánoční krápníky jsou totiž velmi věrně vyvedeny, díky čemuž nepůsobí příliš rušivě. Stejně jako pravé krápníky dokážou zajímavým způsobem lámat světlo a rozehrávají hru barev slunce. Pokud se však slunečních paprsků nedostává, tak není nic snazšího, než tyto vánoční LED rampouchy a krápníky rozsvítit a pokochat se zajímavými barvami.

Tyto venkovní LED krápníky jsou vybaveny vysoce svítivými a odolnými LED diodami, které nepotřebují žádnou údržbu a jejich provoz je bezpečný a hospodárný. Problémem tak není ani umístění vícera krápníků na různá místa, protože v celkovém součtu spotřebují jen velmi malé množství energie. To je velká výhoda všech LED svítidel obecně. Navíc skvěle zapadnou do stávající vánoční výzdoby a rozhodně nebudou působit jako rušivý element. Svým charakterem jsou totiž poměrně univerzální a vzdušné, což přeneseně platí i pro tyto LED krápníky.

Navíc se nejedná o jednotlivé vánoční rampouchy a krápníky, ale o celé řetězy, jimiž lze snadno ozdobit celý dům, garáž, okno i cokoliv jiného. Stejně tak délka těchto řetězů je dostačující k tomu, abyste je mohli umístit skutečně tam, kam si přejete. Jsou vyrobeny z odolných, ale také lehkých materiálů, díky čemuž nezatěžují hrany střech, kam jsou obvykle umístěny. To vše z nich dělá ideálního kandidáta na doplnění vašich stávajících dekorací a prvek, který vtipně a kreativně napraví to, co příroda nepřinesla.

Kdykoliv člověk přemýšlí o Vánocích,  v jeho představách nechybí několik základních věcí. Vánoční stromek, svíčky na adventním věnci, ale také sníh. Ten patří zcela neodmyslitelně k Vánocům. Bohužel se však vánoční svátky často musejí obejít bez sněhu a celkový dojem tím strádá. V době moderních technologií a důmyslných dekorací však již není takový problém si vánoční sněžení vykouzlit uměle a s trochou fantazie si tak přiblížit tu pravou vánoční atmosféru.

Vánoční sněžení je v tomto případě čistě věcí technologickou. Protože sníh jako takový by v teplotách pohybujících se nad nulou rychle roztál, supluje jej v tomto případě značně trvanlivější prvek, a to světlo. Konkrétně se jedná o takzvané padající LED světlo. Takové světlo je v podstatě součástí dlouhého světelného řetězu, který díky specifickému nastavení a podobě světla vzbuzuje dojem, že se jedná o padající vločky.

LED sněžení má navíc obrovskou výhodu v tom, že nikdy neroztaje a skutečně bude sněžit kdykoliv si jen budete přát. Díky technologii LED vzbuzuje tento typ vánočního osvětlení skutečně profesionální dojem a obzvláště po setmění se jedná o velice zajímavou součást výzdoby. Padající světlo je totiž poměrně neobvyklým jevem a v podobě dekorace se jedná o relativní novinku.

LED technologie taktéž zajišťují naprosto bezproblémový a bezúdržbový provoz, který je hospodárný a díky dlouhé životnosti LED diod je takováto vánoční dekorace i vhodnou investicí do budoucna. Venkovní LED sněžení je co do výsledného dojmu jedním z nejzajímavějších venkovních dekorativních prvků. Kombinuje totiž podobu jakéhosi krápníku, který imituje ony padající vločky. Vše působí velice vzdušně a příjemně, takže takováto výzdoba najde své místo i v složitěji koncipovaných exteriérech. A především vnese ducha Vánoc všude tam, kde zatím není. I to umí vánoční sněžení.

Vánoční dekorace se často vzájemně velmi podobají  i přes to, že se jejich tvůrci snaží přicházet stále s něčím novým. Tato vzájemná podobnost však není chybou či nedostatkem, ale naopak kladem. Vánoční motivy jsou totiž poměrně úzce a přesně definovaná skupina, v níž hraje důležitou roli spíš kreativita než snaha přicházet se zlomovými prvky. Tyto motivy jsou však pečlivě prověřeny léty a jsou oblíbeny všemi. Dopřejte si tedy svůj oblíbený vánoční motiv v novém hávu. Světelný vánoční motiv dokáže zkombinovat to, co máte rádi s moderním pojetím a zajímavým vyzněním.

Tyto LED motivy se od svých světelných předchůdců liší hned v několika aspektech. Předně je jejich barevnost a světelné podání mnohem kvalitnější a také stabilnější. Díky tomu nedochází k nežádoucímu praskání jednotlivých světel a dalším nepříjemnostem. Navíc vynikají skutečně nízkou energetickou spotřebou a jsou dobře využitelné jak v interiéru, tak i v exteriéru. Lze je zcela bez obav zavěsit –  díky nízké hmotnosti a speciálním okům sloužícím k uchycení dekorace. Ta díky tomu zůstane na svém místě a nehrozí žádný nežádoucí pohyb nebo dokonce pád.

Venkovní LED motivy jsou tak novým dekorativním prvkem, kterým lze ozdobit exteriéry. Jsou odolné vůči působení nepříznivých povětrnostních vlivů a nevadí jim ani náhlé výkyvy teplot. Provoz je díky tomu zcela bezpečný a bezproblémový. Problémem není ani volba barvy dle vašich preferencí. Můžete si zvolit spíše barvy teplejší, které vyvolají dojem teplého světla, anebo naopak světlo které je ostré až mrazivé, čímž vhodně dotvoříte dojem, který by světelný vánoční motiv měl dle vašich představ mít.

Vánoční motivy jsou v tomto ohledu natolik nadčasové a univerzální, že ani po letech nebudou působit zastarale a nepatřičně, navíc snesou ve své podstatě jakékoliv barevné provedení, bez toho, aby byl výraznějším způsobem devalvován celkový dojem z dekorace. Záleží jen na vás.

Světlo je pro brzké a tmavé večery období Vánoc jedním z nejdůležitějších atributů. Světlo by mělo být příjemné a mělo by jej být co nejvíce. A právě k tomu slouží světelné kabely. Jedná se o základní prvek venkovního osvětlení, který působí pravděpodobně nejvýraznějším dojmem na každé budově.

A jak vlastně vypadá takové venkovní LED osvětlení? Základ tvoří světelný had. Jedná se ve své podstatě o žárovkový kabel, na kterém jsou umístěny těsně za sebou jednotlivé výkonné LED diody. Tento typ osvětlení má obrovskou výhodu v opravdu nízké energetické spotřebě, vysoké svítivosti a velmi dlouhé životnosti. Je totiž zřejmé, že u osvětlení domů je vysoká spolehlivost prioritou, protože servis takového osvětlení by byl přinejmenším komplikovaný.

LED kabely mají také velkou výhodu v tom, že nejsou příliš limitovány délkou. V nabídce jsou k dostání vždy v dostatečné délce tak, aby je bylo možno bez problémů instalovat i na větší plochy. Samozřejmostí je také široké spektrum nejrůznějších spojek a součástek potřebných k instalaci. V nabídce proto naleznete vodící lišty, koncovky sponky i další zboží, které je potřeba pro venkovní LED osvětlení.

Navíc LED kabely nemusejí zůstat pouze dekorací, kterou lze používat jen sezóně. Ano, vánoční kabel LED diod totiž dobře poslouží i v jiných ročních obdobích. Je pravdou, že tradice osvětlování našich obydlí je v první řadě spjatá s Vánocemi, nicméně i v průběhu roku se může takové osvětlení stát příjemným poutačem pozornosti a zajímavým osvětlovacím elementem. Světelný had je navíc velmi odolný, a proto ani celoroční použití tento typ osvětlení příliš nezatěžuje.

Barevné LED venkovní osvětlení je bezesporu hitem posledních let a díky tomu, že se stává stále dostupnějším, je příjemným oživením téměř všech exteriérů. Žárovkový kabel je zcela bezúdržbový a samotná instalace zabere velmi málo času. Vše funguje jednoduše a rychle, přičemž ušetřený čas, jinak strávený se starými a špatně fungujícími světelnými dekoracemi, můžete věnovat svým blízkým a těšit se z příjemné vánoční atmosféry, kterou venkovní LED osvětlení podpoří.

O vánočních svátcích si každý přeje, aby místo, kde žije, působilo o něco svátečněji. Není divu. Tradice zdobení obydlí je stará staletí, nicméně v dnešní době si své příbytky zdobíme jinak, než tomu bylo v dobách minulých. Zatímco v minulosti se nesla výzdoba v duchu přírodnin, slaměných ozdob a dalších klasických dekorací, dnes je vánoční světelná výzdoba otázkou mnohých trendů a spíše než klasika se stále častěji v našich domovech objevují moderní prvky.

Mezi nejoblíbenější vánoční dekorace dnešní doby patří bezesporu světelné dekorace. Světlo je totiž symbolem naděje a vizí do dalšího období, a proto nesmí chybět ani v současném interiéru. Díky pokročilým moderním technologiím však může mít zdánlivě neočekávanou podobu a formu. Takovýto prvek se může stát zajímavým základem vánočního aranžmá v každém interiéru. Díky použití LED diod jsou takové dekorace pro tyto účely velmi vhodné, protože diody neprodukují téměř žádné teplo a díky tomu je lze používat i u materiálů náchylných ke vznícení. Pokud však přeci jen nevyžadujete světelné vánoční ozdoby, tak i pro vás máme v naší nabídce řadu zajímavých kousků, které vás jistě zaujmou.

V posledních letech je totiž trendem kombinovat styly a barvy, což naše nabídka respektuje a škála nabízeného zboží tomu odpovídá. Vánoční dekorace by vám měly být nějakým způsobem blízké, protože jinak budou v interiéru pouze nadbytečným a rušivým elementem. Zároveň by veškerá vánoční výzdoba měla korespondovat s vybavením a stylem vašeho interiéru.

Nebojte se tedy kombinovat stávající vybavení a vánoční ozdoby. Celek může působit nad očekávání dobře. Zde však platí, že nic by se nemělo přehánět. Lepší než více malých a vzájemně nesourodých ozdob je jeden výraznější prvek, který upoutá pozornost lépe než roztříštěná výzdoba.  Zásadní pravidlo je však následující: řiďte se svým vkusem. Ten vás jistě povede správnou cestou a výsledná vánoční výzdoba bude odpovídat vašim přáním.